Městská knihovna Třebíč
červen 2020
po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Ptejte se knihovnyMěsto TřebíčKraj VysočinaSkupina ČEZNadace ČEZNOVA-NETGuerilla Poetring - překvapte básní a potěšte nálezce

01.05.2014


Píšete do šuplíku a chcete, aby si Vaše dílko přečetl i někdo další? Pak právě Vám je určena tato akce. Guerilla Poetring Vám dává možnost sdílet Vaši poezii, ukrývat nebo objevovat ji v ulicích.  Projekt založila naše rodačka Blanka Fišerová a tentokrát se koná šesté básnění v ulicích. V třebíčských ulicích se poprvé básnilo 21. března a na různých místech Třebíče se objevilo až nba 150 básní. 

Akce má ale určitá pravidla a my prosíme o jejich respektování.  Podmínkou je neumisťovat básně způsobem, který by mohl poničit soukromý majetek nebo majetek měst a obcí. Pozor také na porušování autorských práv, v případě zveřejnění jiných autorů jen s jejich souhlasem, nebo pokud neplatí autorská práva (uplynulo 70 let od smrti autora). Každý příspěvek je třeba také doplnit vzkazem ve smyslu „báseň pro tebe, „báseň pro radost“, „odnes si báseň“ a dole uvést větu: Akci pořádá Guerilla Potering www.facebook.com/guerillapoetring.  To jsou také stránky, kde,  kromě knihovny a webových stránek projektu http://guerillapoetring.webnode.cz/,  získáte podrobné informace a postup, jak se zapojit. Na stránkách se můžete ale i inspirovat, najdete tam totiž spoustu fotek ze čtyř už proběhnuvších básnění.  Celá akce je zahrnuta do jednoho z projektů knihovny, na který byla podána žádost v rámci Grantového systému Zdravého města Třebíče. A pokud projekt vyjde, setkáme se zakladatelkou této guerillové akce Blankou Fišerovou určitě i u nás v knihovně. A třeba se uvidíme i s některými z Vás.     

Pokud se Vám myšlenka básní v ulicích líbí, neváhejte a připojte se k šestému básnění, které připadá právě na 1. máje!

Jak se zapojit? V den Guerilla Poetringu: Ukrývejte báseň/básně. Vyfoťte je (v případě většího množství básní v jednom místě stačí jedna fotografie), vyvěste je na facebook (pozn. ne do události samotné, ale na stránku na facebooku, kde ji má šanci uvidět větší množství lidí) společně s uvedením města a místa jako nápovědy pro ty, kteří naopak básně budou objevovat. V případě většího množství fotografií je zašlete mejlem (blanka.fiserova@poezievbarvach.cz) s patřičnými popisky (město/místo). Fotografie budou po akci postupně roztříděny do alb podle jednotlivých zapojených měst.
A co ti, kteří se nezapojí? Pokud objeví 1. května  „báseň pro tebe“, „báseň pro radost“ nebo zkrátka jen vylepenou báseň, mohou si nejen přečíst, ale i odnést domů a kdo ví, třeba se i seznámit s novým autorem.