Írán jak ho neznáte. 2. část. Čaj, pikniky a opium
02.05.2017 17:00
Vstupné: 20,- Kč
Sál hudebního oddělení
Jiří Sladký
Městská knihovna zve na cyklus tří přednášek o Íránu. Jiří Sladký je autorem několika knih a výstavy, která bude v knihovně otevřena od 2. do 30. května 2017.
Odváží-li se člověk nebýt jen turista, čekají ho v každé zemi nečekané objevy. V démonizované zemi, jako je pro středoevropana Írán, jsou podobné vjemy o to silnější.
Íránskou realitu netvoří pouze emotivní náboženství hýřící světci a mučedníky. Jedna z nejstarších kultur má své proslulé i méně známé podoby. K nim patří čajové dýchánky v parcích a v čarokrásné přírodě, ale také opium a další látky rozrušující vědomí. Kdysi to byl i alkohol - inspirovali se jím staří perští básníci i dervišové - súfijští mystici, s kterými se ještě dnes můžete v Íránu setkat.
Neznámá íránská poušť. Poslední část cyklu proběhne 30. 5. 2017 v 17:00.
Ke stažení