prosinec 2019
  • Adventní vystoupení / ZŠ a MŠ Na Kopcích
  • Krušné hory / Miluška Mrvková
  • Týden robotických hraček
  • Frankofonní komiks / Mgr. Martin Foret, Ph.D.
  • Osudy českých židovských dětí ve Skandinávii
  • Nové šance / Křest nové knihy třebíčské autorky Miroslavy Čermákové
  • Vánoční dílničky / Karel Štveráček, Vychovatelky ZŠ a MŠ Na Kopcích
  • Brněnské podzemí. Náměstí Svobody / Ing. Aleš Svoboda
  • Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny
  • Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny
  • České filmové Vánoce / Eva Bazalová
  • Vánoční koncert / Slunko Třebíč

2006 - Malá knihovnická slavnost - Havlíčkův Brod

Krajské ocenění knihovníků našeho okresu za rok 2006

Stanislav Řezanina – obecní knihovna Hluboké
Obec má asi 230 obyvatel. Pan Řezanina v knihovně působí již hezkou řádku let. Je obětavý,  rád pomůže čtenářům s výběrem knih. Velmi dobře spolupracuje s obecním úřadem. Obec sice nové knihy nenakupuje, ale knihovna bohatě využívá výměnné soubory z MěK v Třebíči, na které se čtenáři vždycky těší. Těm i dalším uživatelům je k dispozici 1 PC umístěný v sousední místnosti, protože knihovna je prostorově menší. Využíván je především mládeží, a to v půjčovních hodinách knihovny či úředních hodinách OÚ.Knihovník také velmi dobře spolupracuje s útvarem služeb knihovnám MěK v Třebíči. Pravidelně se zúčastňuje školení, což se pak odráží na pečlivě a zodpovědně vedené statistice činnosti a evidenci knihovního fondu.

Ondřej Čtveráček – obecní knihovna Ostašov
Knihovník v obci Ostašov, která má 130 obyvatel, je mladý student vysoké školy. Pravidelně každý pátek se v knihovně věnuje svým stálým čtenářům i všem návštěvníkům knihovny. Stará se též o provoz veřejného internetu a to i mimo půjčovní dobu knihovny -  hlavně o víkendech. Knihovna uspěla v několika grantových programech a stala se i centrem pořádání různých kulturních akcí, na kterých se schází děti i dospělí. Koná se zde pravidelné zdobení vánočního stromku. To je vždy spojené také s výrobou různých vánočních ozdob. Na Velikonoce proběhlo netradiční zdobení kraslic, jejich zavěšení na strom „Skořápkovník“, a na konci školního roku dětský den. Knihovník spolupracuje s útvarem služeb knihovnám v Městské knihovně v Třebíči, účastní se školení a aktivně si jezdí vybírat výměnné soubory pro své čtenáře. Čtenáři jsou se službami místní knihovny spokojeni, o čemž svědčí jejich počet.

´
Milada Šabatová – obecní knihovna Slavětice
Obec má asi 240 obyvatel. Paní Šabatová působí v knihovně již více než 20 let. Čtenářům se věnuje obětavě a ráda jim pomůže s výběrem literatury. Také velmi dobře spolupracuje s obecním úřadem, který pravidelně přispívá na nákup nových knih.V nedávné době byly v knihovně provedeny stavební úpravy, které jí velmi prospěly. Zvětšil se prostor, Obec místnost vybavila novými regály, stolky, sedací soupravou a 2 PC s dalším zařízením.  Knihovna je nyní velmi pěkná a stejně tak lze hodnotit i její činnost. Paní Šabatová je  pečlivá a zodpovědná, a to jak při zpracování statistických údajů, tak při evidenci nových knih. Ocenit je třeba i její nadšení pro práci s počítačem. Přihlásila se do počítačových kurzů pořádaných městskou knihovnou v Třebíči, aby mohla nejen poradit uživatelům, ale také e-mailem komunikovat a získávat další důležité informace.
O dobře fungující knihovně svědčí i dosažené výsledky:

Jana Frühaufová – obecní knihovna Třebelovice
Paní Frühaufová patří k mladé generaci knihovníků. V knihovně nepůsobí ještě desítky let, ale pro knihovnu a obyvatele obce, která s počtem obyvatel 460 patří na Třebíčsku k těm středně velkým, již udělala mnohé. Kromě základní půjčovní činnosti, která je mimochodem velmi dobrá, se s obecním úřadem dohodla na pořízení počítače a knihovnického programu Clavius. Po nutném proškolení v MěK v Třebíči sama začala s automatizací knihovny. Protože je zaměstnaná a má rodinu, její čas věnovaný knihovně je omezený, ale přesto je aktivní, snaží se vylepšovat vzhled knihovny a získávat nové čtenáře i tím, že zve do knihovny děti z mateřské školy, tedy budoucí čtenáře, kteří tam pak zavedou i své maminky, z nichž se většinou také stanou čtenářky. Aby si maminky mohly nerušeně vybírat knížky, má pro jejich malé caparty připraveny hračky, hry  či skládanky, které využívají i ty děti, které zatím čekají na přístup k počítači, o nějž je také velký zájem.
Knihovna v Třebelovicích je pěkná, útulná, s celkově velmi dobrými službami.