2009 - Malá knihovnická slavnost - Havlíčkův Brod

Krajksé ocenění knihovníků našeho okresu za rok 2009

Jana Řezaninová - Místní knihovna Březník
V knihovně je přístupný veřejný internet, v jejích prostorách však nechybí ani dětský koutek. Knihovnu pravidelně navštěvuje 67 čtenářů, z toho je 29 dětí. Březník je obec s velkou folklórní tradicí, kterou se snaží knihovnice maximálně propagovat při různých akcích a výstavkách. Pravidelně osobně si jezdí doplňovat knihovní fond o výměnné soubory z Městské knihovny v Třebíči a rozšiřuje tak svým čtenářům nabídku knih. V současné době probíhají přípravné práce na automatizaci knihovny. Je jistě dobré, když se do práce v knihovnách zapojují vedle letitých knihovníků i mladí lidé, kteří sem vnášejí nové nápady.

Marie Šabatková - Knihovna  Domamil
Knihovna se s velkou odvahou stala v okrese Třebíč testovacím koněm pro rozjezd výpůjčního systému programu REKS. Zaslouží si uznání za trpělivost a ochotu při zavádění automatizovaného systému, který na ni kladl zvýšené nároky. Vždy byla ochotna ke spolupráci a je to hlavně její zásluha, že se očekávaný výsledek dostavil. Pravidelně dochází k doplňování fondu o výměnné soubory z Městské knihovny v Třebíči, což velice dobře místní čtenáři hodnotí.

Marta Hanzalová - Místní knihovně Kojetice
Dlouholetá knihovnice s bohatou praxí v práci s dospělými i dětskými čtenáři. Pravidelně se zúčastňuje všech vzdělávacích akcí, které pořádá Útvar služeb knihovnám Městské knihovny v Třebíči. Nevyhýbá se ani práci s počítačem, veřejný internet je tu samozřejmostí. Paní Hanzalová dlouhodobě spolupracuje s místní mateřskou školou. O kvalitní práci knihovnice svědčí výsledky, které tato knihovna dosahuje – v roce 2008 bylo evidováno 86 čtenářů a realizováno 4.492 výpůjček.

Marcela Mašková  - Knihovna Petrovice
Knihovnice se součástí velice dobrého pracovního týmu, který zde táhne za jeden provaz. Jejich snaha o vylepšení místní knihovny a zkvalitnění jejích služeb může být příkladem pro ostatní. Místnosti, které pro knihovnu důkladně zrenovovali v prostorách bývalé školy, jsou nadstandardní. Kmenový knihovní fond je vložený do počítače v programu REKS. Knihovnice velice dobře spolupracuje s místní Mateřskou školou. Několikrát do roka přijíždí do Městské knihovny v Třebíči vybrat si pro své náročné čtenáře nové knihy z výměnného fondu. Je velice příjemné s ní spolupracovat a vědět, že lidé milující knihy ještě existují. Pod vedením paní Marcely Maškové se knihovna v Petrovicích stala „v pravém slova smyslu“ komunitním centrem obce.