2013 - Malá knihovnická slavnost - Havlíčkův Brod

Krajské ocenění knihovníků našeho okresu za rok 2013

Marie Hlouchová - Místní knihovně Radkovice u Hrotovic

Radkovice jsou malou obcí se zhruba 340 obyvateli. Téměř 20% místních občanů knihovnu pravidelně navštěvuje, v průměru si každý z nich v minulém roce odnesl domů 27 knih. Čtenáři mají na výběr knihy jak z kmenového fondu, tak z výměnných souborů poskytovaných Městkou knihovnou v Třebíči. Knihovna je prostorná, upravená a splňuje tak i požadavek příjemného prostředí pro návštěvníky. Celý fond knihovny je vložený v počítačovém programu Clavius REKS. Na svoji knihovnu a její knihovnici paní Hlouchovou mohou být obyvatelé obce Radkovice právem pyšní. I přes různé zdravotní problémy se snaží, aby knihovna dosaženými výsledky a úrovní poskytovaných služeb splňovala představu kulturního centra obce.
Věříme, že získané ocenění bude pro paní Marii Hlouchovou povzbuzením v její další knihovnické činnosti.

Radka Pojerová - Obecní knihovna Čechtín - ocenění II. stupně

Knihovnice paní Radka Pojerová, povoláním učitelka, získala ocenění za její vzornou péči již v roce 2003.
Za těch uplynulých 10 let udělala knihovna pod jejím vedením další výrazné kroky dopředu. Jednak získala nové příjemné prostory v rekonstruované budově spolu s obecním úřadem, což je jistě důležité z hlediska vizuálního. Kromě toho však také prošla díky financím z grantového programu VISK 3 proměnou na první pohled méně viditelnou, ale pro všechny uživatele knihovny i samotnou knihovnici naprosto zásadní. Nové počítačové vybavení zahájilo moderní éru v evidenci knihovního fondu, v automatizaci výpůjčního protokolu a hlavně v nepoměrně větší nabídce služeb pro uživatele.
O budoucnost takové knihovny není nutné mít obavy. To si uvědomují zastupitelé obce, i jejich zásluhou mají knihovnu, se kterou se můžou pochlubit.

Ocenění za nejlepší webové stránky

Na druhém místě se umístila Obecní knihovna Petrůvky v okrese Třebíč. Tato knihovna, pod vedením Ing. Jany Krejčí, získala za svoji práci již řadu uznání – dokonce to nejvyšší možné celostátní titul „Knihovna roku 2010“.

Webové stránky knihovny zde

Fotogalerie z předávání ocenění zde