2016 - Malá knihovnická slavnost - Havlíčkův Brod

Krajské ocenění knihovníků našeho okresu za rok 2016

Paní Mgr. Lenka Saitlová - Místní knihovna ve Slavičkách - Knihovna Vysočiny 2016
Slavičky jsou relativně malá obec, přesto zde péči o svoji knihovnu nikterak nezanedbávají. Paní knihovnice Mgr. Lenka Saitlová místní knihovnu vede již několik let. Funkci převzala po své mamince, která ji vykonávala dlouhá léta. Pro svoji práci využívá také knihovnický počítačový program Clavius Reks, nabízí on-line katalog pro veřejnost, v loňském roce vytvořila k důstojné prezentaci svých služeb samostatnou webovou stránku, kterou pravidelně aktualizuje. Pro místní maminky s dětmi pořádá různé výtvarné činnosti, snaží se mezi nimi probudit čtenářský zájem a všemožně se zapojuje do kulturního života obce. Není to lehká práce, v obci není ani škola ani školka. Přesto dokázala svým nadšením knihovnu zviditelnit a dostat ji do povědomí nejen svých spoluobčanů. Prostorná a plně vybavená knihovna se tak stala příjemným místem pro setkávání místních občanů.

Paní Dana Dvořáčková - Obecní knihovna Římov - Knihovna Vysočiny 2016 - ocenění II. stupně
Je to knihovna s velkým pontenciálem. Knihovnice paní Dana Dvořáčková navázala na svého předchůdce pana Kujala (který získal pro knihovnu ocenění Knihovna Vysočiny 1. stupeň) a nabízí kvalitní a moderní služby všem spoluobčanům. Disponuje kvalitním připojením na internet, využívá plně automatizovaný knihovní program Clavius Reks, zúčastňuje se školení pořádaných útvarem služeb knihovnám v Městské knihovně v Třebíči a novinky pak přenáší do své praxe. Pravidelně si několikrát ročně jezdí pro své čtenáře vybírat nové knihy z výměnného fondu. Spolupracuje s místní školou a školkou, dětskými výtvarnými pracemi pak vyzdobuje prostory knihovny. Její obětavost a pečlivost je příkladná. Pro svoji práci má dostatečnou podporu svých zřizovatelů, kteří na technické vybavení knihovny získali i finanční prostředky z grantového programu VISK 3.
Ocenění II. stupně získávají knihovny, které již jednou na MKS uspěly, od té doby však zaznamenaly ve své činnosti další pokrok.

Fotogalerie z předávání ocenění zde