2018 - Malá knihovnická slavnost - Havlíčkův Brod

Krajské ocenění knihovníků našeho okresu za rok 2018.

Paní Mgr. Ivana Vodáková - Obecní knihovna Nové Syrovice - Knihovna Vysočiny 2018

Knihovnicí Obecní knihovny Nové Syrovice se stala teprve nedávno ředitelka místní základní školy Ivana Vodáková. Okamžitě začala vyvíjet aktivitu především ve spolupráci knihovny a školy. To se projevilo na výrazném zvýšení podílu dětských čtenářů. Děti se mohou s knihami setkávat v příjemném prostředí, což na ně má jistě pozitivní vliv. Knihovna má k dispozici dvě prostorné místnosti, je plně automatizovaná a splňuje požadavky pro komunitní práci. Nově nakoupené knihy jsou ještě doplňovány dalšími z výměnných souborů z Městské knihovny v Třebíči. Paní Vodáková viditelně pozvedla služby knihovny nad běžný standard a její nadšení pro propojení knihovny a školy je příkladné a inspirující.

Paní Petra Robotková - Obecní knihovna Rudíkov - Knihovna Vysočiny 2018 - ocenění II. stupně

Vítěznou knihovnou třebíčského okresu se stala Obecní knihovna Rudíkov pod vedením paní Petry Robotkové. V knihovně vloni proběhla revize s rozsáhlou a důkladnou aktualizací, došlo k výměně počítačové techniky a k úpravě prostor na malé komunitní centrum. Paní Robotková pracuje jako vedoucí vychovatelka v místní Základní škole Ludvíka Svobody a opět tu je to zásadní a přínosné – spolupráce knihovny a školy. Tím vzniká zdravé podhoubí pro růst nové čtenářské generace. Obec o knihovnu dlouhodobě a soustavně pečuje a chápe její důležitou a nezastupitelnou funkci v místě.

Ocenění II. stupně získávají knihovny, které již jednou na MKS uspěly, od té doby však zaznamenaly ve své činnosti další pokrok.

Fotogalerie z předávání ocenění zde.