2019 - Knihovnická slavnost - Havlíčkův Brod

Krajské ocenění knihovníků našeho okresu za rok 2019.

KNIHOVNÍK VYSOČINY 2019

Monika Navrátilová - Místní knihovna v Koutech

Původní nevyhovující prostory knihovny se podařilo přetvořit za podpory obce v sympatické a příjemné útočiště pro místní maminky s malými dětmi i ostatní návštěvníky. V Koutech mají téměř 20% registrovaných čtenářů z celkového počtu obyvatel. To vše dokázala paní knihovnice se svými dvěma kolegyněmi.
V roce 2017 obec získala dotaci z grantového programu VISK na vybudování komunitního centra, což výrazně pomohlo všem těmto rostoucím aktivitám. Knihovna se tak velice zviditelnila v běžném životě obce. Nápadů a plánů do budoucna mají v knihovně spoustu. Ať už je to spolupráce s místní mateřskou školou, hasiči či sportovním oddílem.
Svoje služby, akce i knihy nabízí také na webových stránkách obce. Knihovnice se pravidelně zúčastňují odborných školení v Městské knihovně v Třebíči a úzce spolupracují s útvarem služeb knihovnám.
Obec, kde mezi ostatními důležitými prioritami má pevné místo i knihovna, je velice vizionářská, neboť chápe, že tudy vede jistá cesta ke vzdělanému a chytrému venkovu.

ČESTNÉ UZNÁNÍ ZA DLOUHOLETOU KNIHOVNICKOU ČINNOST

Marie Venhodová - Místní knihovna v Bolíkovicích

Paní Marie Venhodová je dlouholetou knihovnicí v obci Bolíkovice, která je součástí větších Babic. Obec má jen něco přes 50 obyvatel. Paní Venhodová sice nemá ani počítač, ani internet, ale za to má velké knihovnické srdce. Sama velice ráda čte a knihovnou doslova “žije.”
Vytvářet výměnné soubory pro Bolíkovice je radost, paní Venhodová vždy zdůrazní potřebu přivézt dostatek knih pro děti. Za to má od třebíčských metodiček velký obdiv. Za svoji dlouholetou statečnou a obětavou propagaci čtenářství, knih a nelehké knihovnické profese v době zahlcené sociálními sítěmi a televizními seriály si zaslouží poděkování.

OCENĚNÍ ZA NEJLEPŠÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Místní knihovna v Číměři - pod vedením knihovnice Michaley Lánikové: https://www. knihovnacimer.cz

Místní knihovna v Číměři
- dvakrát získala ocenění Knihovna Vysočiny
- v krajském kole soutěže Vesnice roku získala za svoji aktivitu Diplom za práci s mladými čtenáři
- v celorepublikové facebookové soutěži pořádané Svazem měst a obcí ČR „Knihovna jinak“ obsadila 2. místo.

Fotogalerie z předávání ocenění zde.